• Co jsou Boot Bananas?

 • Boot bananas byli vyvinuty Alex a jejím partnerem Philem, lezeckým instruktorem. Boot Bananas se narodily z jejich touhy nadobro se zbavit Philových páchnoucí bot a lezeček.

  Nekončící boj:)

  Právě když se přestěhovali společně do prvního bytu, problém s Philovými lezečkami se již nedal skrýt. Zkoušeli všechno co bylo na trhu s deodoranty do obuvi k dispozici, ale nic na Philovy lezečky nefungovalo. Nakonec se tedy Phil a Alex rozhodli bojovat proti zápachu z bot sami.

  Je to ... banán!

  Alex se rozhodla nepoužívat žádné chemikálie, a tak společně s Philem vyvinuli vlastní silnou směs přirozeně deodoračních solí, minerálů a přírodních parfémů. Alex dostala za úkol navrhnout optimální tvar přátelský k botám a lezečkám. V momentě když začala své nápady kombinovat se žlutým bavlněným povlakem, nápad byl tu a tak se zrodily Boot banány. Jakmile Phil důkladně otestoval funkčnost Boot Bananas, vrhli se na testování další kamarádi lezci. Z Philova a Alex bytu se rázem stala manufaktura na "banány" a byt byl provoněn levandulí.

  Plody jejich práce

  Phil a Alex následující rok vyrobili pro své kamarády, přátele, známé, kamarády kamarádů z domova kolem 8000 Boot Bananas, když v roce 2013 dostali nabídku spojit se se značkou Troll outdoors. Dnes jsou Boot Bananas vyráběny jejich specializovaným týmem v Skipton, North Yorkshire.

 • Jak o Boot Bananas pečovat?

 • Stejně jako u všech věcí, je potřeba o Vaše Boot Bananas pečovat, tak aby Vám přinášely užitek co nejdéle. V případě nepoužívání je skladujte v igelitovém obalu ve kterém jsou prodávány, nikdy je však do tohoto obalu nevkládejte vlhké. Obsažené aktivní složky by nemohly vyschnout a a ztratila by se jejich účinnost. Čas od času nechte "banány" vyschnout na sluníčku či v blízkosti zdroje tepla. Nevystavujte své "banány" chladu. V případě, že je necháte přes noc v autě v chladném počasí, nechte je následující den vyschnout nejlépe na slunci.

 • Jak poznáte, že je čas na nové?

 • Aktivní ingredience mají tendenci postupem času hnědnout. Děje se tak především při častém a aktivním používání, když "banány" absorbují pravidelně vhlkost z vašich bot. Jakmile začnou Boot Bananas ztrácet barvu, je nejvyšší čas pořídit si nové. S ohledem na účinnost doporučujeme vyměnit je nejpozději za 6 měsíců, pokud se však o vaše Boot Bananas nebudete starat dle výše uvedených doporučení je možné, že se bude jednat o interval kratší.